Cześć!

W dzisiejszym poście dowiecie się, co to jest te Flesh and Blood, o którym ostatnio głośno w karciankowym świecie oraz jak najlepiej rozpocząć swoją przygodę z tą zacną grą.

Flesh and Blood to TCG pochodzące z Nowej Zelandii. Gracze wcielają się w wybranego bohatera i walczą na śmierć i życie. Wygra ten, który wykaże się większą siłą, sprytem oraz inteligencją na polu walki. Każdy gracz składa swoją talię, składającą się z karty bohatera, jego broni, kilku ekwipunków oraz, w zależności od formatu, 40 bądź 60 kart.

Jeżeli powyższy opis wydaje się Wam interesujący, to już śpieszę z podpowiedziami, jak i gdzie najlepiej zacząć swoją karierę w Flesha.
Na początku polecam przybyć do lokalnego sklepu (w Rybniku jest nim Jaskinia Trolla) i zapoznać się z zasadami gry - rozrastająca się rybnicka społeczność FaBa bardzo chętnie nauczy Was wszystkiego, co musicie wiedzieć. Następnie najlepiej zdecydować się na 1 klasę postaci na start. W tym miejscu przydatny może okazać się Tabletop Simulator, który ma bardzo dobry mod, przez który można pograć w FaB i zobaczyć, która postać najbardziej pasuje do Twojego stylu gry (tak swoją drogą, Tabletop Simulator do 8 lipca jest na Steamie na przecenie).
Gdy wiecie już, jaką postacią chcecie grać, czas na zaopatrzenie się w karty. Na start całkiem dobrym pomysłem jest zakup Blitz Decku. Niestety, dostępne są tylko dla 4 najnowszych, monarchowych bohaterów. Jeżeli interesuje Was jakiś wcześniejszy heros, najlepiej porozmawiać z kimś, kto gra dłużej w grę - na pewno pomoże złożyć jakiś startowy deck z commonów i rare'ów, które za darmo udostępnia rybnicki sklep. Takie decki można następnie rozwijać o otwarte w boosterach/boxach rzadsze karty i stopniowo zdobywać coraz potężniejszą talię.
W tym miejscu warto zaznaczyć, abyście nie przerażali się cenami kart legendarnych - są one bardzo mocne, ale do lokalnego, sensownego grania nie są niezbędne, tak więc decyzję o zakupie tych kart polecam odłożyć do czasu, aż będziecie pewni, żę Flesh and Blood jest dla Was :)

Ok, wiemy już czym jest Flesh and Blood i w jaki sposób zdobyć talię - tak więc następnym krokiem jest spróbowanie się na placu boju z innymi Herosami. W Rybniku spotykamy się na turniejach co piątek o godzinie 18 w Jaskini Trolla. Większość turniejów odbywa się w formacie Blitz. Są one fantastyczną okazją do zdobycia doświadczenia bojowego i doskonalenia swoich umiejętności. Dodatkowo do wygrania są wartościowe promki, co zawsze jest miłą sprawą.
Mam nadzieję, że ten post odpowiedział chociaż na część z Waszych pytań - na resztę odpowiedź na pewno poznacie podczas spotkań w Jaskini. Do zobaczenia przy stole!

Pozdrawiam Wasz Dominik !